legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy online w Polsce

Branża bukmacherska z roku na rok zyskuje coraz więcej graczy. W ubiegłym roku legalne zakłady bukmacherskie wygenerowały obrót w wysokości 6,7 mld zł, co stanowi o 29% w stosunku do roku 2018, kiedy to wynosił 5,2 mld zł. (Źródło: Stowarzyszenie „Graj Legalnie”). 

Wprowadzenie ustawy hazardowej

Ustawa hazardowa z 2009 r. miała wprowadzić na rynku bukmacherskim wiele zmian. Mimo że zmieniła zasady funkcjonowania na rynku, to jednak wciąż zawierała luki wykorzystywane przez nielegalnych bukmacherów. Zakłady bukmacherskie, które nie posiadały licencji na organizację zakładów wzajemnych Polsce, opierali swoją działalność na prawie europejskim. Zasłaniali się tym, że prowadzą swoje działalności na niepolskich, a zagranicznych serwerach, więc polskie prawo ich nie obowiązuje. Idąc ich tokiem rozumowania, nie musieli także płacić podatków w Polsce, przez co nie pobierali ich także od swoich graczy. Stroną w sporze, która na tym bardzo traciła były oczywiście zakłady bukmacherskie, działające w Polsce w sposób legalny. Typerzy wybierali wówczas „tańszą usługę” i obstawiali zakłady nielegalnie, czyli nie odprowadzając podatku. 

Nowelizacja ustawy hazardowej

W 2017 r. uchwalono nowelizację ustawy hazardowej, którą uważa się za jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Zapisy ustawy praktycznie uniemożliwiają nielegalnym bukmacherów wprowadzenie ich działalności. Dzięki ustawie funkcjonuje tzw. „czarna lista”, czyli rejestr domen, które oferują zawieranie zakładów bukmacherskich w sposób niezgodny z prawem. Każdy, kto znajdzie się w spisie, ma być natychmiastowo blokowany przez operatorów internetu.  

Rejestracja gracza

Zmiany odczuli również gracze zakładów. Legalni bukmacherzy mają obowiązek pobrać od graczy szczegółowe dane osobowe, finansowe i teleadresowe, by móc zweryfikować jego tożsamość. Osoby, które chcą założyć konto bukmacherskie, muszą podać takie dane jak imię, nazwisko, datę urodzenia, ale także PESEL, nr konta bankowego, numer serii oraz datę ważności dowodu tożsamości np.paszportu lub dowodu osobistego. Bukmacherzy mogą także wymagać wgrania skanu lub wyraźnego zdjęcia dokumentu potwierdzającego tożsamość gracza. Za korzystanie z usług nielegalnych zakładów bukmacherskich grożą wysokie kary finansowe. 

Legalni bukmacherzy online w Polsce

Aby bukmacher mógł nazywać się legalnym, musi zostać akredytowany przez Ministerstwo Finansów. Otrzymuje wówczas specjalne zezwolenie na organizację zakładów wzajemnych i zobowiązuje się przestrzegać prawa polskiego. Bukmacherzy, którzy działają w oparciu o tę licencję, mają obowiązek zapewnić swoim graczom, jak i ich środkom pieniężnym bezpieczeństwo. Właśnie dlatego każdy bukmacher wymaga pełnej weryfikacji tożsamości gracza, a rejestracja konta obejmuje przesłanie szczegółowych danych na temat gracza oraz skanu dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.

Konsekwencje gry w nielegalnych zakładach bukmacherskich 

Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową nie można korzystać z usług nielegalnych firm bukmacherskich, czyli takich, którzy nie mają licencji wydanej przez Ministra Finansów. Gra u nielegalnych bukmacherów, jest nie tylko niebezpieczna ze względu na możliwość wykradzenia danych osobowych lub finansowych, ale może prowadzić także do wysokich kar finansowych. Według art. 107 kodeksu karnego skarbowego, uczestnictwo w zagranicznych zakładach wzajemnych z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Za minimalną stawkę dzienną uznaje się 70 zł, ponieważ równa jest jednej trzydziestej najniższego krajowego wynagrodzenia. Kara grzywny może więc kosztować gracza nawet 8,4 tys. zł.

Sprawdź, czy bukmacher jest legalny, zanim się zarejestrujesz 

W internecie coraz popularniejsze są zapytania, czy dany bukmacher jest legalny. Cieszymy się z tego, bo to oznacza, że gracze są bardziej świadomi niebezpieczeństwa związanego z obstawianiem u nielegalnych bukmacherów. Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem na sprawdzenie, czy bukmacher działa zgodnie z prawem jest sprawdzenie go na stronie internetowej Ministerstwa Finansów oraz poprzez rządowy rejestr domen zakazanych, którego pełna nazwa brzmi Rejestr Domen Służących Do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. 

Bukmacher, który ubiega się o otrzymanie licencji od Ministra Finansów, musi mieć zarejestrowaną siedzibę firmy na terenie naszego kraju. Możesz to sprawdzić, wchodząc w zakładkę „Kontakt” na oficjalnej stronie www bukmachera. Dodatkowo wykupiona domena zakładów bukmacherskich musi mieć rozszerzenie “.pl”. Witryny serwisów nielegalnych bukmacherów będą miały inne końcówki, np. „com”, „net” itd. 

Doświadczeni gracze z łatwością rozstrzygną, czy bukmacher jest legalny na podstawie procesu rejestracji. Legalne zakłady bukmacherskie są zobowiązane do weryfikacji tożsamości gracza, a więc muszą prosić gracza o przesłanie szczegółowych danych oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

Aby sprawdzić, które zakłady bukmacherskie działają w Polsce w sposób całkowicie legalny, możesz również skorzystać z poniższej tabeli.

BukmacherAdresZezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnychZezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez Internet
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Żurawia 8
00 – 503 Warszawa
TAKTAK
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15
43-400 Cieszyn
TAKTAK
STS S.A.ul. Porcelanowa 8
40 – 246 Katowice
TAKTAK
Traf – Zakłady Wzajemne
Sp. z o.o.
ul. Kijowska 1
03 – 738 Warszawa
TAKTAK
TOTOLOTEK S.A.ul. Taneczna 18B
02 – 829 Warszawa
TAKTAK
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Wańkowicza 3
40 – 384 Katowice
TAKTAK
SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. 73 Pułku Piechoty 7A
40-496 Katowice
TAKTAK
TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o.ul. Jubilerska 10
04-190 Warszawa
NIETAK
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Królewska 18
00-103 Warszawa
TAKTAK
BestBet Sp. z o.o. z siedzibą
w Warszawie 
ul. Solec 18/U52
00-410 Warszawa
TAKTAK
Cherry Online Polska Sp. z o.o.ul. Gedymina 30
04-120 Warszawa
NIETAK
BEM Operations LimitedZwycięska 20A/204, 53-033 WrocławNIETAK
BetFan Sp. z o.o.ul. Śmiała 26
01-523 Warszawa
TAKTAK
eWinner
Sp. z o.o.
ul. Legionów 126-128
81-472 Gdynia
NIETAK
BetX Polska
Sp. z o.o.
ul. Stefana Batorego 5
43-300 Bielsko-Biała
NIETAK
Polski Bukmacher Sp. z o.o.ul. Limanowskiego 10
41-300 Dąbrowa Górnicza
TAKTAK
Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.ul. Pochyła 7
43-400 Cieszyn
NIETAK
GO BET Sp. z o.o.ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
TAKNIE

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar